Prva županijska nogometna liga Koprivničko-križevačke županije doživjela je velike promjene u sezoni 2024./25. Ove promjene uključuju uvođenje novog natjecateljskog ranga pod nazivom Elitna županijska nogometna liga (Elitna ŽNL). Ova nova liga predstavlja viši nivo natjecanja unutar županije i osmišljena je s ciljem unapređenja kvalitete nogometa na regionalnoj razini. Klubovima koji se natječu u Elitnoj ŽNL pruža se prilika za napredak prema višim razredima hrvatskog nogometa, uključujući potencijalni plasman u Treću hrvatsku nogometnu ligu (3. NL).

Prije ove reorganizacije, Prva županijska nogometna liga bila je peti razred natjecanja u hrvatskom nogometnom sustavu. Uvođenjem Elitne ŽNL, klubovi sada imaju priliku sudjelovati u ligi koja ne samo da podiže standarde natjecanja, već i omogućuje bolju pripremu za viši rang natjecanja. Ova liga nije samo sportsko natjecanje, već i platforma za razvoj klubova kroz unapređenje infrastrukture i jačanje financijske stabilnosti.

Važnost Elitne ŽNL za Koprivničko-križevačku županiju leži u njenom potencijalu da poveća vidljivost i uspjeh lokalnih klubova na nacionalnoj razini. Elitna županijska nogometna liga okuplja najbolje timove iz regije, stvarajući konkurentnije okruženje koje potiče sportski razvoj i dugoročne ambicije klubova. Klubovi koji sudjeluju u ovoj ligi moraju ispuniti stroge kriterije, što dodatno doprinosi ozbiljnosti i kvaliteti natjecanja.

Ova promjena značajno utječe na nogometnu scenu u županiji, podižući ukupnu razinu igre i omogućujući lokalnim klubovima da se bolje pozicioniraju na nacionalnoj sceni. Nova struktura natjecanja pruža klubovima priliku za bolju organizaciju i razvoj, što dugoročno može rezultirati boljim rezultatima i većom prepoznatljivošću na hrvatskoj nogometnoj sceni.

Elitna liga: Tehničar, Bratstvo, Ferdinandovac,  Mladost (KP), Borac, Podravac, Graničar (L),  Mladost-Molve, Močile, Prugovac, Kalinovac, Osvit, Tomislav (D), Tomislav-Radnik (SIŽ).